Canva – bezplatný grafický nástroj

Canva je bezplatný grafický nástroj, který vám umožní vytvářet loga, tiskoviny, bannery, plakáty, příspěvky na Insta a FB, videa, pozvánky a mnoho dalšího. Nabízí předem vytvořené profesionální šablony pro grafiku.

Jedná se o bezplatný grafický nástroj, který umožňuje začátečníkům nebo i profesionálním grafikům s tvorbou grafiky. Dalo by se říct, že se jedná o takový menší online Photoshop.

Canva patří k nejpopulárnějším online softwarům pro grafický design, který nabízí i bezplatnou verzi. V dnešní době má okolo 30 milionů aktivních a registrovaných uživatelů.

Ať už potřebujete vytvářet jakékoliv grafické návrhy, na této platformě můžete vytvořit skoro cokoliv.

Patří k dokonalým nástrojům pro snadné vytváření grafiky.

Grafický nástroj Canva nabídne v základu více jak 250 000 šablon.

Spousty profesionálních šablon můžete použít v bezplatné verzi. Pro použití další PRO šablon je nutné si zaplatit měsíční předplatné, které stojí zlomek ceny za to, co program dokáže.

Mezi nejpopulárnější kategorie vytváření šablon patří: prezentace, grafika pro sociální sítě (Instagram, Facebook, Whatsapp, Instagram Reels, TikTok video, miniatura na Youtube, intro pro Youtube, Animovaná sociální videa a Grafika pro Youtube), vytváření videí (jak pro domácí použití tak pro sociální sítě), tiskoviny (banner, vizitka, poznámkový blok, kruhová nálepka, potisk mikiny, pohlednice, mikina s kapucí, flyer, vytváření pozvánky, deník, brožura), Marketing (plakát, logo, vizitka, štítek, reklama na Facebook, dárkový poukaz, Hlavička e-mailu, banner, reklama na sociálních sítí, kupon a lístek) a mnoho dalšího….

Canva nabízí spousty šablon, ve kterých dokáže pracovat opravdu každý.

Canva nabízí tutoriály zdarma

Pokud jste začátečník, nebo člověk který chce grafikou vylepšit byznys, grafický nástroj nabízí Design School → ve kterém se naučíte vše od základů až po tvorbu profesionální grafiky.


V nabídce máte několik kategorií podle zaměření, od tvorby loga až po základy grafického desingu. Některé kurzy jsou bezplatné a zdarma, ale pokud budete chtít se stát opravdovým profesionálem, budete si muset zaplati Canva PRO.

Jak začít s Canva

Pokud budete chtít začít pracovat s grafickým program Canva, budete se muset nejdříve registrovat na těchto stránkách → Canva.

Při vytváření účtu se budete muset zaregistrovat pomocí e-mailu, nebo Googlu účtu. Jakmile si vytvoříte účet, budete moct začít pracovat se základními funkcemi programu.

Na hlavní stránce si můžete zvolit, co budete chtít vytvářet. Chcete prezentaci, grafiku pro sociální sítě nebo vytvořit banner? Jednoduše klikněte na to, co právě chcete vytvářet.

Proč je Canva tak populární?

Canva je populární díky jednoduchosti a profesionálnímu použití.

Má přátelské uživatelské rozhraní a díky tomu v ní může pracovat jak začátečník tak profesionál!

Každý měsíc má přes více jak 30 milionů aktivních uživatelů.

1 komentář u „Canva – bezplatný grafický nástroj“

Napsat komentář