Jak vytvořit logo → návod krok za krokem

Logo je nezbytné pro vaší firmu, webové stránky nebo business. Ať už hledáte kohokoliv, kdo vám pomůže s tvorbou loga → grafika na volné noze nebo grafické studio, jenž vám pomůže definovat firemní identitu, je nutné mít jasno v tom, co hledáte a chcete. Pojďme se podívat, jak vytvořit skvělé logo krok za krokem.

Charakteristika loga

Logo je vizuální reprezentace značky, buď prostřednictvím textu, obrázku nebo kombinace obou. Můžeme rozlišovat mezi vlastními logy (pouze text), obrázek + text nebo pouze obrázek. V každém případě, ať už se rozhodnete pro cokoliv, je důležité aby logo mělo tyto vlastnosti:

  • Jednoduché → doporučuje se, aby logo mělo maximálně tři barvy a aby tvary nebyly příliš zaneprázdněné.
  • Zapamatovatelné → cílem loga je, aby firma vynikla a odlišila se od konkurence.
  • Specifické → logo musí být přizpůsobeno odvětví, hodnotám společnosti a veřejnosti ke které je určeno.
  • Všestrannost → je třeba vzít v úvahu, že logo společnosti bude používáno ve velmi rozmanitých formátech a mělo by se přizpůsobit všem.
  • Nadčasové → myslete také nato, že logo vás bude provázet několik let možná i desítky let, takže je dobré vymyslet takové, které jen tak nezestárne.

Jak vytvořit logo krok za krokem

Před návrhem loga je nutné vědět, co chceme reprezentovat. Proto musíme znát zvláštní vlastnosti značky nebo společnosti, také na jakou cílovou skupinu cílí, jaká je její současná firemní identita, preference stylu, rozpočet a obecné podmínky.

1) Analýza a brainstorming

Jako doplňkový krok k předchozímu šetření máme zájem také o důkladnou analýzu fontů, firemních barev a dalších prvků jejich vizuální identity. Můžeme také hledat nápady na logo, které považujeme za inspirativní. V této fázi si napíšeme všechny nápady, které nás napadnou nebo které se nám líbily, i když se zprvu zdají bláznivě.

2) Skicování

Po brainstormingu přijde čas začít pracovat na prvcích, které se nám nejvíce líbily a které se shodují s obrazem, který chceme o společnosti poskytnout. Odteď budeme čmárat různé nápady a uvidíme, jak se k sobě hodí. Nespěchejte, abyste se dostali ke konečnému řešení! Součástí tvorby loga je také nutné si pohrát s nápady.

4) Digitalizace

Nyní nadešel čas udělat finální skicu a převést jí do digitální podoby. Existuje mnoho řešení, od profesionálních programů jako je Adobe Photoshop nebo Adobe Illustrator až po online bezplatné tvůrce log. V další částí máte několik nástrojů, které mohou být užitečné pro začátek.

5) Výběr barvy

Doposud jsme pracovali s náčrty tužkou, ale přišel čas učinit klíčové rozhodnutí: barva vašeho loga. Pamatujte, že se doporučuje, aby nebyly více než 3, a dokonce i jednobarevné logo může být více než dost. Pro správnou volbu se kromě analýzy toho, co dělá konkurence, důrazně doporučuje udělat si malý průzkum o psychologii barev. Protože každý ton může zprostředkovat velmi odlišné myšlenky.

6) Odeslání návrhu a konečné úpravy

Prvotní návrh loga již máme hotový. Nastal čas poslat návrh klientovi a představit případné změny a poslední detaily.

7) Adaptace na různé formáty

Firemní logo musí vypadat dobře na fasádě budovy a na mobilní obrazovce, navíc musí být možné jej vytisknout bez problémů na papír v různém formátu. Jakmile budeme mít konečný návrh, bude nutné provést adaptační práce, aby jsme ho mohli vypustit do světa.

Napsat komentář