Optimalizace webu: 5 základních kroků

Mnoho lidí a firem v dnešní době stále neví, jak optimalizace pro vyhledávače funguje, jaký má potenciál a proč je důležitá. Zde je 5 jednoduchých, ale účinných tipů, jak začít s optimalizací vašich webových stránek.

Pro většinu webových stránek je Google tím nejdůležitějším zdrojem obsahu a prodeje, díky čemuž je SEO optimalizace pro vyhledávače tím nejlepší v internetovém marketingu.

Více jak 50 % stránek veškeré návštěvnosti webový stránek je generováno přes Google a v mnoha případech i výrazně více. Bylo by tedy špatné, aby se firmy, blogy i magazíny nezabývaly optimalizací pro internetové vyhledávače.

Optimalizovat webové stránky je důležité, pokud se chcete objevit mezi prvními ve výsledcích vyhledávání a dostat na váš web nové a budoucí zákazníky. Proto je důležité na optimalizaci neustále pracovat a zdokonalovat tím váš web. Díky tomu se dokážete dlouhodobě prosazovat na první příčkách a porazit tím konkurenci.

SEO je nekonečný proces optimalizace a aktualizace webu na základě analýzy dat.

Optimalizace vyžaduje také hodně trpělivosti a práce.

Pojďme se společně podívat na to, jaké kroky jsou důležité při optimalizaci webu.

5 základních kroků pro optimalizaci webových stránek

1. OFF-PAGE faktory

Na první místě je můžete začít s OFF-PAGE optimalizací pro vaše webovky. Tento faktor se zabývá především budováním zpětných odkazů → linkbuilding.

Budování zpětných odkazů je základním kamenem OFF-PAGE SEO optimalizace. A proč?..

Internetové vyhledávače používají zpětné odkazy jako “ukazatel” kvality odkazovaných webových stránek na váš web. Webové stránky, které odkazují kvalitní zpětné odkazy z důvěryhodných webů jsou mnohem cennější než stovky “obyčejných” nebo spamových zpětných odkazů z pochybný a nedůvěřivých stránek.

Mezi další faktory můžeme zařadit: interní odkazy, robots.txt, zabezpečení, přesměrování, nefunkční odkazy, rychlost načítání a 404.

TIP: lepší je získat zpětné odkazy přirozeně.

2.ON-PAGE faktory

ON-PAGE faktory mohou mít zásadní vliv a dopad na vaše webové stránky. Jedná se o proces, ve kterém se upravuje obsah stránky, MT, název stránky a nebo interní odkazy.

Jinými slovy, jedná se o způsob optimalizace vašeho webu, který pomůže vyhledávačům lépe porozumět vašemu webu.

Mezi ON-PAGE faktory můžeme zařadit: obsah, klíčová slova, navigace, struktura URL, optimalizace HTML a informační architektura.

3. Výzkum klíčových slov

V dnešní době, bez špičkového obsahu, není šance se umístit mezi první příčky na Googlu, bez ohledu na to, jak dobře technicky web je upraven.

Zde je důležité si říci, které vyhledávací klíčová slova a výrazy jsou ve skutečnosti důležité a hlavně které se vyhledávají! Protože psát o něčem, co lidé ani nevyhledávají je ztráta času.

Tento úkol zní jednoduše, ale je poněkud velmi složitý. K výzkumu klíčových slov budete potřebovat SEO nástroj, který poskytuje užitečné služby při optimalizace domovské stránky. Většina těchto programů je však placená.

Analýza klíčových slov je opravdu velmi důležitá a nepostradatelná!

4. Optimalizace obsahu

Pokud plánujete napsat nějaký článek, musíte k nim použít i klíčová slova, která se pak musí objevit v nadpisu, MT a titulku příspěvku!

Správný a kvalitní obsah je ten, který zaujme na první pohled, a zákazník v něm najde přesně to co hledá. Díky tomu můžete přitáhnout i potenciální zákazníky na váš web. Proto je dobré vytvářet témata, které jsou “příbuzné” s vašimi stránkami. A nezapomeňte obsah pravidelně aktualizovat!

TIP: Najděte váš starý článek na webu, použijte SEO nástroj pro zkoumání klíčových slov a vložte tato slova do vašeho obsahu + přidejte nějaký nový obsah.

5. Vytvořte kvalitní a bohatý obsah!

Ideální příspěvek by měl obsahovat alespoň 1600 slov. To je však jenom začátek, protože nestačí napsat cokoliv o takové délce a myslet si že zákazníci přijdou sami.

Než se rozhodnete o čem budete psát a jakou délku budete chtít, aby příspěvek obsahoval, vyhledejte na Googlu své primární klíčové slovo a navštivte 10 nejlepší stránek ve výsledku vyhledávání v SERP. Jsou některé z těchto stránek delší než 1600 slov? Pak by měl být i váš.

Délka klíčových slov není však všechno. Musíte se také zaměřit na klíčová slov, infografiku a další vizuální prvky, které přesvědčí budou zákazníky o vašem kvalitním obsahu.

Napsat komentář